آخرین بروزرسانی های الگوریتم های هسته گوگل چیست ؟

آخرین بروزرسانی های الگوریتم های هسته گوگل چیست ؟ در این مقاله به اخرین بروزرسانی های گوگل در پایان سایت 2022 نگاه کوتاهی می اندازیم.

بروزرسانی و آبدیت جستجوی گوگل برای فناوری های ائتلافی

چشم انداز سئو همیشه در حال تحول است. مهم است که به روز بمانید، اگر جلوتر از منحنی ها نباشید. برای انجام این کار، باید درک کنیم که چگونه الگوریتم‌هایی که آن را تعریف می‌کنند می‌توانند با اخطار کم به هیچ تغییری کنند.

گوگل به طور مرتب الگوریتم های خود را به روز می کند. در واقع، پیشنهاد شده است که الگوریتم های گوگل 500 تا 600 بار در سال تغییر می کنند. اکثراً ترفندهای جزئی هستند، در حالی که بقیه تأثیرگذارتر هستند. مورد دوم به‌روزرسانی‌های اصلی محسوب می‌شوند. هر دو مهم هستند، اما به‌روزرسانی‌های الگوریتم اصلی ممکن است به طرز چشمگیری نحوه بازگشت یک وبلاگ، صفحه یا سایت خاص را در جستجوها تغییر دهد.

بین به‌روزرسانی‌های تاثیرگذارتر الگوریتم گوگل چند ماه می‌گذرد. آخرین آنها در زمان نگارش این مقاله، در زیر فهرست شده اند.

به‌روزرسانی اصلی می 2022 در 25 می 2022 راه‌اندازی شد و در 9 ژوئن 2022 تکمیل شد. این به‌روزرسانی نحوه ارزیابی محتوا را توسط سیستم‌های Google بهبود بخشید و قرار بود به صفحاتی که به خوبی ساخته شده‌اند تا در الگوریتم خود بهتر عمل کنند، پاداش می‌دهد.
به‌روزرسانی اصلی نوامبر 2021 در 17 نوامبر 2021 راه‌اندازی شد و در 30 نوامبر 2021 تکمیل شد. این به‌روزرسانی تأثیر کمتری بر رتبه‌بندی داشت، اما به نظر می‌رسید که آگاهی Google را از اینکه نویسنده یا شرکتی محتوا را منتشر می‌کند افزایش می‌دهد.
به‌روزرسانی اصلی ژوئن 2021 در 2 ژوئن 2021 راه‌اندازی شد و در 12 ژوئن 2022 تکمیل شد. این به‌روزرسانی اصلی کمی غیرمتعارف بود زیرا به صورت دو قسمتی عرضه شد و قسمت دوم یک ماه پس از قسمت اول شروع شد.
جدیدترین به‌روزرسانی هسته گسترده در 12 سپتامبر 2022 منتشر شد و تقریباً دو هفته دیگر تکمیل شد.
در حالی که تأثیر فوری این تغییرات همیشه واضح نیست، ایده خوبی است که شروع به جستجوی راه هایی کنید که صفحه یا وبلاگ می تواند بهتر بهینه شود. حتی جزئیات به ظاهر جزئی نیز می تواند مهم باشد.

به همین دلیل است که ما در صدر چنین جزئیاتی قرار می گیریم – و شما هم می توانید.

برای درک بهتر به‌روزرسانی الگوریتم اصلی و معنای آن برای سئو، به خواندن ادامه دهید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید :

  • تاثیر به روز رسانی الگوریتم هسته گوگل
  • تنظیمات محتوا پس از یک به‌روزرسانی اصلی
  • برای تغییرات الگوریتم آماده باشید
  • همیشه روی بهبود تمرکز کنید

 

تاثیر بروز رسانی و آبدیت الگوریتم هسته گوگل
به‌روزرسانی‌های اصلی برای بهبود تجربه کلی جستجو و تکامل ارگانیک با وب در حال تغییر طراحی شده‌اند. صاحبان سایت باید درک کنند که تغییرات سایت های خاصی را هدف قرار نمی دهند اما همچنان می توانند اثرات فوری و گسترده ای داشته باشند.

برای مقابله با روند منفی معرفی شده توسط یک به روز رسانی الگوریتم، Coalition Technologies عوامل مختلفی را بررسی می کند که به طور بالقوه می توانند با کاهش ترافیک مرتبط باشند. همه چیز از کلمات کلیدی فردی گرفته تا محتوا.

پس از شناسایی مشکلات، تیم‌های ما برای حفظ و افزایش رتبه‌بندی، شروع به اصلاح صفحات می‌کنند تا بیشتر به الگوریتم به‌روز شده Google پایبند باشند. توجه به این نکته ضروری است که تولید و بهینه سازی محتوا مطابق با بهترین شیوه های گوگل همیشه یکی از ارکان اصلی خدمات ما بوده است.

رفتارهای نتایج جستجو که توسط یک به‌روزرسانی اصلی ایجاد نمی‌شوند

آماده شدن برای آخرین به روز رسانی دشوار است زیرا پیش بینی اثرات آن دشوار است. پس از اعمال تغییرات، هیچ تضمینی وجود ندارد که تغییراتی در یک سایت خاص باعث بهبود نتایج شود. در عین حال، هیچ تلاشی برای بهینه‌سازی محتوا باعث می‌شود که هیچ پیشرفتی نیز وجود نداشته باشد. هیچ کاری نکردن یک انتخاب نیست.

واکنش صنعت به اخرین بروز رسانی و ابدیت هسته گوگل

تاثیر آخرین به روز رسانی الگوریتم گوگل می تواند برای بازاریابان مثبت یا منفی باشد. این نوسانات – افزایش یا کاهش معیار دید – نحوه واکنش افراد تحت تأثیر را تعیین می کند. به محض اینکه رتبه بندی کاهش یابد، زمان واکنش صنعت به طور کلی فوری است. کسانی که در پایان بازنده هستند باید در نظر بگیرند که چگونه استراتژی های سئوی خود را بهبود بخشند.

در مورد سایت‌هایی که در بالای به‌روزرسانی قرار می‌گیرند، برای مدیران آن‌ها مهم است که بدانند چه کاری را درست انجام داده‌اند و به تولید آن نوع محتوا ادامه دهند.

نتیجه کلی یک به روز رسانی اصلی این است که شرکت ها استراتژی های خود را دوباره ارزیابی کنند و تأثیر واقعی تلاش های بازاریابی خود را تجزیه و تحلیل کنند.

یک راه آسان‌تر برای هضم این موضوع، فکر کردن به فهرست فیلم‌های برتری است که چند سال پیش ایجاد کرده‌اید. این فهرست با فیلم‌های جدیدی که در سال‌های بعد اکران می‌شوند نوسان خواهد داشت و باید سازماندهی مجدد شود. نکته مهم این روند به‌روزرسانی این است که اگر به دستورالعمل‌های کیفیت Google پایبند باشید و به طور مداوم سایت خود را به‌روزرسانی و بهبود دهید، این به‌روزرسانی‌ها احتمالاً به جای ضرر، یک مزیت خواهند بود.

عادات جستجو

رتبه‌بندی‌های بازگردانده‌شده از درخواست هر کاربر توسط الگوریتم‌های موتور جستجو، در این مورد، گوگل تعیین می‌شود. کسانی که از گوگل استفاده می کنند به روشی که کلمات کلیدی یا عبارات به نتایج باز می گردند عادت دارند. این به یک علم دقیق صحبت نمی کند، بلکه یک فلسفه یا رویکرد کلی در مورد چگونگی جستجوی افراد است.

اگر همان سبک پرس و جو شروع به بازگشت نتایج متفاوتی کند، مورد توجه قرار می گیرد. با گذشت زمان، کاربران ترکیب کلمات کلیدی خود را برای به دست آوردن نتایج مورد نظر خود تغییر می دهند. در نهایت، این به طور بالقوه می تواند تأثیری بر نحوه مدیریت SEO برای صفحات مرتبط داشته باشد. چرخه ادامه خواهد داشت.

تنظیمات محتوا پس از به‌روزرسانی اصلی گوگل

قبل از پرداختن به برخی توصیه‌ها در مورد نحوه جبران به‌روزرسانی الگوریتم اصلی، عاقلانه است که در مورد آنچه انتظار می‌رود صحبت کنیم. نگاهی به گذشته و تأمل در مورد اینکه چگونه به‌روزرسانی‌های محتوای قبلی هسته گوگل بر سایت یا سایت‌های مشابه شما تأثیر گذاشته است، هنگام برنامه‌ریزی برای حفظ رتبه‌بندی خود ضروری است. اگرچه همه تلاش‌ها در زمینه بهینه‌سازی ممکن است همه چیز را به حالت قبل از به‌روزرسانی بازنگرداند، داشتن یک استراتژی عملی پس از به‌روزرسانی حیاتی است.

 

سفارش سئو حرفه ای

 

زمان ریکاوری

پس از اطمینان از اینکه همه به‌روزرسانی‌های اصلی اعمال شده‌اند، معمولاً پس از چند هفته، ارزیابی می‌تواند آغاز شود. پس از آن نقطه، ممکن است برخی از رتبه‌بندی‌ها بازگشته باشند. با این حال، اکثریت احتمالاً مراحل و زمان بهینه سازی بیشتری را انجام خواهند داد.

فرض کنید رتبه یک سایت پس از آخرین به روز رسانی الگوریتم گوگل کاهش می یابد. کسانی که مسئول محتوای سایت هستند با تلاش برای بهینه سازی واکنش نشان می دهند. پس از انجام این کار، آنها شروع به تعجب می کنند که بهبودی چقدر طول می کشد.

زمان بازیابی به اتفاقی که پس از به‌روزرسانی الگوریتم اصلی روی می‌دهد مربوط می‌شود. ارزیابی صفحاتی که بیشتر تحت تاثیر قرار می‌گیرند و کلمات کلیدی از دست رفته می‌تواند ایده‌ای درباره مکان تمرکز ایجاد کند. پس از ایجاد تغییرات، نوبت به ارزیابی مجدد رتبه بندی صفحات می رسد.

حتی پس از تمام کارهای بازیابی، ممکن است محتوا تا به روز رسانی اصلی بعدی به طور کامل بازیابی نشود. برای اطمینان از بهبود در نهایت، تمرکز باید بر روی محتوایی باشد که تجربه سایت شما را برای کاربران غنی کند.

در اخرین بروزرسانی های گوگل چه چیزی محتوای با کیفیت را تعریف می کند؟

هیچ عامل تعیین کننده واحدی در تلاش برای ایجاد محتوای با کیفیت وجود ندارد. با این حال، عناصر خاصی وجود دارند که هر تلاشی را برای تولید چیزی انجام می دهند که دیده شدن را حفظ کند. داشتن کارشناسان موضوعی یا نویسندگانی که تکالیف خود را انجام می دهند شروع خوبی است. سپس این تولیدکنندگان محتوا باید چیزی تولید کنند که هم منحصر به فرد و هم جالب باشد.

فقدان محتوای آموزنده و دقیق یک اشتباه در رویکرد طراحی صفحه است. این نه تنها بر آخرین به‌روزرسانی الگوریتم گوگل تأثیر می‌گذارد، بلکه بر استراتژی SEO در آینده تأثیر می‌گذارد.

و با این حال، همانطور که گفته شد، گوگل برای به اشتراک گذاری تغییرات در یک به روز رسانی الگوریتم اصلی شناخته شده نیست. بدون انتشار عمومی مشخصات، به نظر می رسد صاحبان سایت و بازاریابان هیچ راهنمایی در مورد چگونگی ادامه بهینه سازی به روز خود ندارند.

 

زمان غذا خوردن
اینجاست که رویکرد E-A-T (تخصص، اعتبار و اعتماد) مطرح می شود.

هر بار  – از جمله آخرین باری که  به‌روزرسانی الگوریتم اصلی گوگل وجود دارد، Google همان رویکرد را توصیه می‌کند. این رویکرد، در اصل، تمرکز بر ایجاد محتوای صفحه است که به پرس و جوهای سایت مرتبط است.

یک دستورالعمل برای انجام این امر به عنوان E-A-T فوق الذکر نامیده می شود. منظور از این مخفف دقیقا چیست؟

اساساً به ویژگی ها یا اندازه گیری ها در تعیین اینکه چه چیزی صفحات با کیفیت بالا را تشکیل می دهد اشاره دارد. ممکن است مبهم به نظر برسد، اما در واقع تمرکز بر خلق ارزش توسط کسانی است که اعتبار خوبی در انجام این کار دارند.

برای تجزیه آن، آخرین به‌روزرسانی‌های الگوریتم Google به دنبال تولیدکنندگان محتوا با تخصص، صفحات وب است که اعتبار و اعتماد را در خود سازندگان نشان می‌دهند. به نظر نمی رسد که هیچ فاکتور رتبه بندی برای استفاده از این ویژگی های مطلوب فرموله شده باشد، بلکه این وظیفه انسان هاست.

این بازبین‌ها به دنبال محتوای مفید، قابل اعتماد و از متخصصان هستند – یا حداقل از تجربه ثابت شده. بنابراین این به چه معناست برای تلاش برای ساخت یا بهبود مواد؟ به طور خلاصه، سازندگان باید به سادگی تلاش کنند تا بهترین محتوای ممکن را تولید کنند. به روز رسانی های اخیر SERP ها را به این ایده آل نزدیک کرده است. تغییراتی که گوگل انجام داده است باعث شده تا این نوع محتوا برجسته شود و آن را در رتبه بندی بالاتر قرار دهد.

به طور خلاصه، E-A-T طرز فکری است که استانداردهایی را هدایت می کند که به طور ارگانیک صفحات و سایت هایی را ایجاد می کند که باید نتایج بهینه را در پرس و جوها نشان دهند. فراتر از آن، عوامل دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. بیایید نگاهی به برخی بیاندازیم.

آیا محتوا برای دستگاه های تلفن همراه بهینه است؟
ما در عصری زندگی می کنیم که مردم به تلفن های همراه خود بسته اند. حدود 86 درصد از آمریکایی ها اخبار خود را از دستگاه های تلفن همراه دریافت می کنند. این یک عدد خیره کننده است، اما به همان اندازه قابل توجه این است که بیش از 58٪ از ترافیک وب جهانی از همین نوع دستگاه ها ایجاد می شود.

جای تعجب نیست که نتایج جستجوی گوگل برای چنین بهینه سازی وزن داده می شود. در واقع، گوگل مکانی برای رفتن و آزمایش صفحات وب دارد و تأیید می کند که آنها برای دستگاه های تلفن همراه قابل استفاده هستند.

سازندگان محتوا بهتر است مطمئن شوند که صفحات آنها برای موبایل پسند بودن بهینه شده است. هر چیزی کمتر به رتبه بندی ضربه وارد می کند – به روز رسانی اصلی گوگل یا نه.

تجربه ی کاربر

ما در مورد اهمیت محتوای با کیفیت و اینکه چگونه آخرین به‌روزرسانی الگوریتم Google به آن رسیدگی می‌کند، بحث کرده‌ایم. بازدیدکنندگان سایت‌ها باید کلماتی را که می‌خوانند جذاب، ارزش اشتراک‌گذاری و به خاطر سپردن بدانند. با توجه به مورد آخر، پیشنهاد شده است که مردم ۲۲ برابر بیشتر احتمال دارد چیزی را که در قالب داستان بافته شده است به خاطر بیاورند.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که گوگل اشتباهات گرامری و املایی را در نظر می گیرد. از بین بردن این نوع خطاهایی که به راحتی قابل چشم پوشی هستند، بر اعتبار و رتبه سایت شما تأثیر می گذارد.

اکنون، بیایید به این موضوع بپردازیم که چه چیزی می تواند مردم را از لذت بردن از مقالاتی که تولید آن زمان زیادی صرف کرده است، منحرف کند. در حالی که ممکن است متغیرهای زیادی در اینجا در نظر گرفته شود، تمرکز ما به طور خاص روی یک زوج خواهد بود.

تبلیغات: خوب طراحی شده یا حواس پرتی ایجاد می کند؟

تبلیغات نمایشی در اشکال مختلفی وجود دارد. بازدید از یک وب سایت تقریباً یک یا چند مورد از این نوع تبلیغات را تضمین می کند. کاربران اینترنت آنقدر به دیدن آنها عادت کرده اند که در صورت غیبت آنها ممکن است متوجه شوند.

با این حال، قرار دادن این تبلیغات هنری است تا به خود محتوا تبدیل به حواس پرتی نشوند. برای اطمینان از اینکه این اتفاق نمی افتد، چند نکته وجود دارد که ارزش در نظر گرفتن دارد.

طراحی را جذاب و دقیق نگه دارید. یک طراحی ساده همراه با تحویل سریع معمولاً کافی است. خیلی کم می تواند تاثیرگذار نباشد. زیاده روی می تواند باعث حواس پرتی شود.
اطمینان حاصل کنید که CTA (Call to Action) قوی است و الهام بخش عمل است. یک درخواست ساده برای کلیک کردن روی پیوند برای اطلاعات بیشتر به سختی الهام بخش است. یک سرنخ خاص می تواند کاربر را علاقه مند کند که بیشتر بخواهد.
مقصد نهایی باید یک صفحه فرود با طراحی خوب باشد. یک صفحه وب از لحاظ زیبایی شناسی دلپذیر و بارگیری روان می تواند ارزش کلیک کردن را داشته باشد.
از مطالبی که حاوی اغراق است خودداری کنید.
خصیصه های زیادی با نوشتن کپی خوب مرتبط است. داشتن محتوایی که حقایق را بررسی نمی کند یکی از آنها نیست. زمان زیادی طول می کشد تا یک شهرت خوب در مقایسه با اینکه چقدر سریع می توان از بین رفت.

بهتر است از اغراق یا هر گونه اظهاراتی که نمی تواند در برابر بررسی دقیق مقاومت کند، اجتناب کنید. مردم می خواهند به محتوایی که در معرض آن هستند اعتماد کنند. اگر این کار را انجام ندهند، تأثیرات آخرین به‌روزرسانی الگوریتم گوگل قابل بحث خواهد بود.

احتمالاً موارد زیادی وجود دارد که می توان به آنها اشاره کرد – امنیت وب سایت، صفحات دسته بندی، و ساختار ناوبری، به نام چند. خوب است به خاطر داشته باشید که هر چیزی که ما پوشش داده ایم می تواند بر سئو تأثیر بگذارد.

با آن، بیایید تمرکز خود را به دلیل اهمیت همه اینها برگردانیم. این واقعاً در مورد تغییرات خاصی بر اساس هر به روز رسانی اصلی گذشته یا آینده نیست. این یک رویکرد ارتجاعی است. ما فکر می کنیم پیام گوگل این است که همیشه در چنین تلاشی فعال باشیم

 

برای تغییرات الگوریتم آماده باشید

به‌روزرسانی‌های الگوریتم جستجوی Google، به شکلی، همیشه اتفاق می‌افتد. ترفندهای روزانه رایج هستند. ما می دانیم که به روز رسانی های اصلی هر سال چند بار رخ می دهد. با چنین دانشی، تولیدکنندگان محتوا باید برای موارد اجتناب ناپذیر آماده شوند.

در برخی موارد، پرس و جوهای جستجو دچار نوسان می شوند. این می تواند مثبت باشد یا ممکن است باعث استرس شود. در هر صورت، این به سادگی ماهیت چیزهاست. تمرکز باید روی چیزی باشد که گوگل با آخرین به روز رسانی الگوریتم خود سعی در انجام آن داشت.

ما به شما یک اشاره می کنیم. این چیزی است که هر به‌روزرسانی الگوریتم اصلی قرار است درباره آن باشد. یک فرآیند بی پایان که به دنبال تضمین نتایج جستجو با بالاترین کیفیت است.

همیشه روی بهبود تمرکز کنید

به روز رسانی الگوریتم گوگل هدفی دارد. هنگامی که جدیدترین مورد اجرا می شود، هیچ پاسخ جادویی برای بهبودی از اثرات وجود ندارد. نیازمند زمان و تلاش است.

این تعقیب دائمی برای کیفیت چیزی است که هر صاحب محتوا و بازاریاب نیز باید روی آن تمرکز کند. این نیاز به فداکاری، تخصص و موفقیت در انجام آن دارد.

تمرکز ما همیشه روی بهبود است. ما چیزی را کمتر از اینکه در بین بهترین ها باشیم نمی پذیریم. این احتمالاً تمرکز شما نیز هست.

سئو یک تلاش مستمر است، به خصوص با تغییرات ناگهانی که پس از به روز رسانی الگوریتم های گوگل رخ می دهد. برای کسانی که به دنبال آخرین استراتژی ها هستند، Coalition Technologies آماده کمک است.

با ما تماس بگیرید تا راه های مختلفی را که می توانیم کمک کنیم را کشف کنیم.

 

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *